Aktualności

Już myślimy o nowych terenach pod inwestycje

- Budowa hali przemysłowo – handlowej z zapleczem socjalnym, sprzedaż terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej w Jarocinie i strefie ekonomicznej w Golinie to zwieńczenie naszych wieloletnich działań w kierunku rozwoju przedsiębiorczości – uważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki i jak podkreśla, samorządowcy już myślą przygotowaniu nowych terenów pod kolejne inwestycje.
więcej

12 mln zł na jarocińskie parki

Jarocin otrzyma ponad 12 mln zł unijnej dotacji na rewaloryzację i rewitalizację Parku Radolińskich, Parku im. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego oraz parku przy ul. Szubianki. Wypięknieje też zieleń przyuliczna wzdłuż ciągów komunikacyjnych łączących te trzy obszary zieleni. Prace, których łączny koszt to blisko 16 mln zł, rozpoczną się już w tym roku.
więcej

Znakowanie drzew w jarocińskim parku

60.000 zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wesprze przyrodniczą rewaloryzację założenia pałacowo – parkowego w Jarocinie.
więcej

Zgłoś swój pomysł na rewitalizację, zgłoś się do komitetu rewitalizacji

Do 11 września można składać karty zadań wpisujących się w rewitalizację obszaru zdegradowanego gminy Jarocin. Zostaną one uwzględnione w opracowywanym gminnym programie rewitalizacji, co stworzy możliwość pozyskiwania dotacji i bardzo tanich pożyczek na realizację zarówno projektów infrastrukturalnych, jak i społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych, sportowych.
więcej

Rewitalizacji ciąg dalszy...

Gdzie przed wojną były najlepsze w Jarocinie lody truskawkowe? Gdzie mieszkał rabin, a gdzie pastor? Którędy do kościoła św. Marcina wchodziła rodzina von Radolin? Co oznacza niewielki krążek na murze kościoła? Gdzie były stacje benzynowe, a gdzie koza, w której osadzano rojbrów? Kto stawał na rękach na kuli na szczycie niedawnej siedziby PKO? O tym wszystkim opowiadali podczas spaceru po przedwojennym Jarocinie Krystyna i Stefan Tobolscy.
więcej

KOMUNIKAT

Z uwagi na prowadzony w budynku spółki remont, informujemy, iż numer telefonu (62) 747-91-02 nie działa. Prosimy o kontakt pod numerem (62) 740-02-95.
Przepraszamy jednocześnie za powstałe utrudnienia.
więcej

Bogaty drzewostan jarocińskiego parku

Spośród 80 drzew kwalifikujących się do uznania za pomnik przyrody wybrano 15, dla których gmina Jarocin będzie wnioskowała o ustanowienie ich pomnikami. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody dokonać tego można poprzez podjęcie uchwały rady gminy.
więcej