Aktualności

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

W sobotę 24 lutego 2018 r. będzie czynna infolinia Krajowej Informacji Skarbowej. Pod wskazanym numerem telefonu będzie można uzyskać merytoryczne odpowiedzi dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
więcej

Remontują stawy w parku

Rozpoczęły się prace związane z rekultywacją stawów i koryta Lipinki na obszarze Parku Radolińskich. Od kilku dni stopniowo ze stawów spuszczana jest woda. Przez kolejny miesiąc staw będzie osuszany.
więcej

Kamer będzie więcej

W ramach monitoringu miejskiego, na terenie Jarocina zamontowanych jest 26 kamer. To one pomogły w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców kolizji drogowych, czy kradzieży rowerów. Ale przyłapanych na gorącym uczynku jest więcej...
więcej

Będą informowali o zmianach w parkach

Pierwsze z serii spotkań informacyjnych o rewitalizacji jarocińskich parków odbędzie się w niedzielę, 11 lutego o godz. 15:00 w Pałacu Radolińskich. W jego trakcie prelegenci przedstawią założenia rekultywacji dużego stawu oraz zaplanowanej wycinki drzew w Parku Radolińskich.
więcej

Drzewa w parku opowiadają historię Jarocina

15 drzew w Parku Radolińskich w Jarocinie uzyskało status pomników przyrody. Okazy otrzymały także imiona i w ten sposób stworzyły zaczątek ścieżki edukacyjnej. Na jej trasie poznajemy historię Jarocina. W odnalezieniu drzew pomogą nie tylko tabliczki, którymi drzewa zostały oznaczone, ale też specjalnie przygotowany przewodnik. Można go bezpłatnie otrzymać w recepcji Pałacu Radolińskich.
więcej

Jak pozyskać wsparcie z UE? PIFE doradzi

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Pracownicy Mobilnego Punktu Informacyjnego będą dyżurowali w Jarocinie 9 lutego w godz. 8:00 - 10:30.
więcej

Pieniądze nie tylko na działalność

Na jakich zasadach można otrzymać dofinansowanie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw? Czy pracodawca może ubiegać się o dotację na sfinansowanie swojego kształcenia lub swoich pracowników? O możliwościach pozyskiwania funduszy europejskich na te i inne działania mowa była podczas szkolenia dla przedsiębiorców, które odbyło się dziś w jarocińskim ratuszu.
więcej

Doradzą, jak pozyskać unijne fundusze

17 stycznia w jarocińskim ratuszu odbędzie się szkolenie skierowane do przedsiębiorców. Podczas spotkania, któremu patronuje burmistrz Jarocina, zainteresowanym zostaną przestawione możliwości pozyskiwania funduszy europejskich. Początek o godz. 10:00. Wstęp wolny.
więcej

Lider będzie konsultował w Jarocinie

18 grudnia między 10:00 a 14:00 w Jarocińskim Fundusz Poręczeń Kredytowych w Jarocinie odbędzie się spotkanie informacyjne - konsultacje indywidualne w związku z naborami wiosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” (PROW 2014-2020).
więcej

Monitoring przynosi efekty

Monitoring sprawia, że mieszkańcy Jarocina mogą czuć się bezpieczniej. - Kamer w mieście będzie więcej – zapewniają włodarze Jarocina.
więcej