Aktualności

Strefa rekreacji na rynku

Na rynku pomiędzy ulicami Śródmiejską i Wrocławską powstała strefa służąca rekreacji, zabawom, edukacji, konsultacjom społecznym, wypoczynkowi i realizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych. To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców obszaru staromiejskiego, ale jednocześnie atrakcja, która ma przyciągnąć na rynek mieszkańców innych części miasta i gminy. Strefa jest dozorowana i objęta miejskim monitoringiem.
więcej

Spacer w ramach rewitalizacji

Spacer po Jarocinie z przełomu XVIII i XIX wieku przeprowadził w minioną niedzielę archeolog Dariusz Andrzejczak, który wznowił właśnie prace archeologiczne i ekshumacyjne w parku, w pobliżu ruin kościoła św. Ducha.
więcej

Rewitalizacja: Zobacz jak wkrótce zmieni się Jarocin

W Jarocinie trwają przygotowania do rewitalizacji. Już dziś wiadomo, o niektórych nowych inwestycjach i przemianach miejsc, które znamy. Są plany, wizualizacje. Część inwestycji będzie realizowała miasto, ale są i takie, które planują prywatni inwestorzy.
więcej

Rewitalizacja: Jarocin podzielił się doświadczeniem podczas konferencji we Wrocławiu

1 czerwca we Wrocławiu odbyła się IV edycja konferencji „Informacja przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Podczas wydarzenia zespół ds. rewitalizacji JFPK Sp. z o.o. opracowujący Gminny Program Rewitalizacji na zlecenie gminy, zaprezentował, w jaki sposób przy tworzeniu tego dokumentu wykorzystał systemy informacji przestrzennej. Wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a gmina - zaproszona na następne konferencje, w których przedstawiała będzie dalsze etapy prac nad GPR-em.
więcej

Rewitalizacja: Jarocin podzieli się dobrymi praktykami

Gmina Jarocin została zaproszona do udziału w konferencji „Informacja Przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, która odbędzie się 1 czerwca we Wrocławiu. Zespół ds. rewitalizacji JFPK Sp. z o.o. opracowujący Gminny Program Rewitalizacji na zlecenie gminy, zaprezentuje, w jaki sposób przy tworzeniu GPR-u wykorzystał systemy informacji przestrzennej. Jarociński samorząd jest jedynym z województwa wielkopolskiego, który został zaproszony do udziału w konferencji.
więcej

O jarocińskich różankach podczas konferencji w Kutnie

26 maja w Kutnie odbędzie się trzecia edycja Konferencji Różanej. Przedsięwzięcie pozwala pasjonatom róż na pogłębianie wiedzy o królowej kwiatów. Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Marzena Jeleniewska-Jankowska, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni w Jarocinie i zarazem doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
więcej

Rewitalizacja: Trwają konsultacje społeczne

Jarociński rynek i ulice w centrum miasta, teren rozciągający się przy torach kolejowych od Al. Niepodległości, wzdłuż ulic Moniuszki, Nowej aż do ul. Powstańców Wielkopolskich, a także blokowiska na os. 1000-lecia i i przy ul. Kasztanowej to obszary, które mogą być uznane za zdegradowane i tam w pierwszej kolejności mogą być podjęte działania w ramach programu rewitalizacji.
więcej

Umowa na "Zielony Zakątek" podpisana

Dziś podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę dróg z oświetleniem, kanalizacją deszczową i światłowodem na Osiedlu „Zielony Zakątek” w Roszkowie.
więcej

Ankieterzy trafią do 700 domostw

W ostatnim tygodniu kwietnia ankieterzy Pracowni Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku z Jarocina zapukają do naszych drzwi pytając o zadowolenie z jakości usług oferowanych przez spółki komunalne gminy Jarocin. Zebrane informacje pokażą jednocześnie stopień obciążenia domowych budżetów wydatkami na usługi komunalne.
więcej