Aktualności

Umowa na rewaloryzację parków podpisana

W Warszawie, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki i wiceprezes Funduszu, Roman Wójcik podpisali umowę, na podstawie której Jarocin otrzyma dotację w wysokości 12 mln zł. Pozyskane środki wykorzystane zostaną na rewaloryzację i rewitalizację Parku Radolińskich, Parku im. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego oraz lasku przy ul. Szubianki. Wypięknieje też zieleń przyuliczna wzdłuż ciągów komunikacyjnych łączących te trzy obszary zieleni.
więcej

Park bardziej bezpieczny i przejrzysty

Wzorcowa realizacja prac związanych z rewitalizacją jarocińskiego parku przyczyniła się do wyróżnienia przedsięwzięcia na łamach Ekofaktów - biuletynu informacyjnego WFOŚiGW.
więcej

Spacer z Różą Kąsinowską

Którędy wjeżdżały powozy do Pałacu Radolińskich? Gdzie mieszkali Radolińscy zanim wybudowano dzisiejszy pałac? Co skrywał Skarbczyk? I dlaczego ze stajni zbudowano garaż dla pierwszego w mieście auta?
więcej

Już myślimy o nowych terenach pod inwestycje

- Budowa hali przemysłowo – handlowej z zapleczem socjalnym, sprzedaż terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej w Jarocinie i strefie ekonomicznej w Golinie to zwieńczenie naszych wieloletnich działań w kierunku rozwoju przedsiębiorczości – uważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki i jak podkreśla, samorządowcy już myślą przygotowaniu nowych terenów pod kolejne inwestycje.
więcej

12 mln zł na jarocińskie parki

Jarocin otrzyma ponad 12 mln zł unijnej dotacji na rewaloryzację i rewitalizację Parku Radolińskich, Parku im. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego oraz parku przy ul. Szubianki. Wypięknieje też zieleń przyuliczna wzdłuż ciągów komunikacyjnych łączących te trzy obszary zieleni. Prace, których łączny koszt to blisko 16 mln zł, rozpoczną się już w tym roku.
więcej

Znakowanie drzew w jarocińskim parku

60.000 zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wesprze przyrodniczą rewaloryzację założenia pałacowo – parkowego w Jarocinie.
więcej

Zgłoś swój pomysł na rewitalizację, zgłoś się do komitetu rewitalizacji

Do 11 września można składać karty zadań wpisujących się w rewitalizację obszaru zdegradowanego gminy Jarocin. Zostaną one uwzględnione w opracowywanym gminnym programie rewitalizacji, co stworzy możliwość pozyskiwania dotacji i bardzo tanich pożyczek na realizację zarówno projektów infrastrukturalnych, jak i społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych, sportowych.
więcej

Rewitalizacji ciąg dalszy...

Gdzie przed wojną były najlepsze w Jarocinie lody truskawkowe? Gdzie mieszkał rabin, a gdzie pastor? Którędy do kościoła św. Marcina wchodziła rodzina von Radolin? Co oznacza niewielki krążek na murze kościoła? Gdzie były stacje benzynowe, a gdzie koza, w której osadzano rojbrów? Kto stawał na rękach na kuli na szczycie niedawnej siedziby PKO? O tym wszystkim opowiadali podczas spaceru po przedwojennym Jarocinie Krystyna i Stefan Tobolscy.
więcej