Aktualności

Zgłoś swój pomysł na rewitalizację, zgłoś się do komitetu rewitalizacji

Do 11 września można składać karty zadań wpisujących się w rewitalizację obszaru zdegradowanego gminy Jarocin. Zostaną one uwzględnione w opracowywanym gminnym programie rewitalizacji, co stworzy możliwość pozyskiwania dotacji i bardzo tanich pożyczek na realizację zarówno projektów infrastrukturalnych, jak i społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych, sportowych.
więcej

Rewitalizacji ciąg dalszy...

Gdzie przed wojną były najlepsze w Jarocinie lody truskawkowe? Gdzie mieszkał rabin, a gdzie pastor? Którędy do kościoła św. Marcina wchodziła rodzina von Radolin? Co oznacza niewielki krążek na murze kościoła? Gdzie były stacje benzynowe, a gdzie koza, w której osadzano rojbrów? Kto stawał na rękach na kuli na szczycie niedawnej siedziby PKO? O tym wszystkim opowiadali podczas spaceru po przedwojennym Jarocinie Krystyna i Stefan Tobolscy.
więcej

KOMUNIKAT

Z uwagi na prowadzony w budynku spółki remont, informujemy, iż numer telefonu (62) 747-91-02 nie działa. Prosimy o kontakt pod numerem (62) 740-02-95.
Przepraszamy jednocześnie za powstałe utrudnienia.
więcej

Bogaty drzewostan jarocińskiego parku

Spośród 80 drzew kwalifikujących się do uznania za pomnik przyrody wybrano 15, dla których gmina Jarocin będzie wnioskowała o ustanowienie ich pomnikami. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody dokonać tego można poprzez podjęcie uchwały rady gminy.
więcej

Strefa rekreacji na rynku

Na rynku pomiędzy ulicami Śródmiejską i Wrocławską powstała strefa służąca rekreacji, zabawom, edukacji, konsultacjom społecznym, wypoczynkowi i realizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych. To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców obszaru staromiejskiego, ale jednocześnie atrakcja, która ma przyciągnąć na rynek mieszkańców innych części miasta i gminy. Strefa jest dozorowana i objęta miejskim monitoringiem.
więcej

Spacer w ramach rewitalizacji

Spacer po Jarocinie z przełomu XVIII i XIX wieku przeprowadził w minioną niedzielę archeolog Dariusz Andrzejczak, który wznowił właśnie prace archeologiczne i ekshumacyjne w parku, w pobliżu ruin kościoła św. Ducha.
więcej

Rewitalizacja: Zobacz jak wkrótce zmieni się Jarocin

W Jarocinie trwają przygotowania do rewitalizacji. Już dziś wiadomo, o niektórych nowych inwestycjach i przemianach miejsc, które znamy. Są plany, wizualizacje. Część inwestycji będzie realizowała miasto, ale są i takie, które planują prywatni inwestorzy.
więcej

Rewitalizacja: Jarocin podzielił się doświadczeniem podczas konferencji we Wrocławiu

1 czerwca we Wrocławiu odbyła się IV edycja konferencji „Informacja przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Podczas wydarzenia zespół ds. rewitalizacji JFPK Sp. z o.o. opracowujący Gminny Program Rewitalizacji na zlecenie gminy, zaprezentował, w jaki sposób przy tworzeniu tego dokumentu wykorzystał systemy informacji przestrzennej. Wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a gmina - zaproszona na następne konferencje, w których przedstawiała będzie dalsze etapy prac nad GPR-em.
więcej