Aktualności

Rewitalizacja: Jarocin podzieli się dobrymi praktykami

Gmina Jarocin została zaproszona do udziału w konferencji „Informacja Przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, która odbędzie się 1 czerwca we Wrocławiu. Zespół ds. rewitalizacji JFPK Sp. z o.o. opracowujący Gminny Program Rewitalizacji na zlecenie gminy, zaprezentuje, w jaki sposób przy tworzeniu GPR-u wykorzystał systemy informacji przestrzennej. Jarociński samorząd jest jedynym z województwa wielkopolskiego, który został zaproszony do udziału w konferencji.
więcej

O jarocińskich różankach podczas konferencji w Kutnie

26 maja w Kutnie odbędzie się trzecia edycja Konferencji Różanej. Przedsięwzięcie pozwala pasjonatom róż na pogłębianie wiedzy o królowej kwiatów. Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Marzena Jeleniewska-Jankowska, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni w Jarocinie i zarazem doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
więcej

Rewitalizacja: Trwają konsultacje społeczne

Jarociński rynek i ulice w centrum miasta, teren rozciągający się przy torach kolejowych od Al. Niepodległości, wzdłuż ulic Moniuszki, Nowej aż do ul. Powstańców Wielkopolskich, a także blokowiska na os. 1000-lecia i i przy ul. Kasztanowej to obszary, które mogą być uznane za zdegradowane i tam w pierwszej kolejności mogą być podjęte działania w ramach programu rewitalizacji.
więcej

Umowa na "Zielony Zakątek" podpisana

Dziś podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę dróg z oświetleniem, kanalizacją deszczową i światłowodem na Osiedlu „Zielony Zakątek” w Roszkowie.
więcej

Ankieterzy trafią do 700 domostw

W ostatnim tygodniu kwietnia ankieterzy Pracowni Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku z Jarocina zapukają do naszych drzwi pytając o zadowolenie z jakości usług oferowanych przez spółki komunalne gminy Jarocin. Zebrane informacje pokażą jednocześnie stopień obciążenia domowych budżetów wydatkami na usługi komunalne.
więcej

Na Bogusławiu powstają nowe działki budowlane

67 działek pod budownictwo jednorodzinne powstaje na osiedlu Bogusław w Jarocinie. W ramach projektu realizowanego przez Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. wydzielone zostaną także 4 działki pod zabudowę usługową z dopuszczeniem mieszkalnictwa jednorodzinnego.
więcej

Wybudują drogi w Roszkowie

Jeszcze w tym roku na Osiedlu Zielony Zakątek w Roszkowie powstaną nowe drogi, kanalizacja deszczowa, oświetlenie i sieć światłowodowa. To ostatni etap przygotowania osiedla pod zabudowę.
więcej